Institut Origanum, věnující se komplexní péči o duševní zdraví člověka, je novým projektem Axis Medical, a. s., zdravotnické divize investiční skupiny Invest & Property Consulting, a. s. (IPC). Ambulanci otevře v pondělí 2. 5. 2022 na adrese Jindřišská 24, v Praze 1. V nově zrekonstruovaných prostorách nabídne odbornou péči z oborů adiktologie, psychologie, psychiatrie a psychosomatiky. Nedílnou součástí bude koučink a programy pro osobní rozvoj.

Institut vstoupil na trh, aby komplexně zaštítil péči o duši moderního člověka, který se potýká se zrychleným životním tempem, orientací na výkon, návykovými látkami či stresem. Musí si poradit s vlastními nároky na sebe sama, perfekcionismem, nespokojeností nebo sklony k úzkostem či depresím. Je třeba, aby se vypořádal s nečekanými životními situacemi, případně tíživými prožitky v minulosti. Zároveň touží poznat sám sebe a rozvíjet se.

„Institut Origanum na tyto potřeby reaguje službami z oblasti psychoterapie, adiktologie, psychiatrie, koučinku a programy osobního rozvoje. Institut Origanum je novou součástí našich projektů Axis Medical, zdravotnické divize investiční skupiny IPC“, říká Jan Bártl, investiční ředitel společnosti Invest & Property Consulting, a. s.

Ambulance Origanum v Praze zahajuje svoji činnost, jako první zařízení Institutu Origanum. Své služby nabídne ambulantní (docházkovou) formou. Multidisciplinární tým je schopný pomoci v širokém spektru psychických problémů. Ambulantní péče se zaměří mj. na léčbu a problematiku dětských závislostí. „S dětmi budeme pracovat nejen v oblasti adiktologie, ale budeme pracovat s celým spektrem psychických problémů u dětí”, říká Mgr. Aleš Kuda, ředitel Institutu Origanum.

Součástí Institutu bude Centrum osobního rozvoje Origanum v Praze pro zájemce, kteří se chtějí rozvíjet, poznávat a realizovat své cíle a sny. Třetím pilířem Institutu je otevření pobytového zařízení Sanatorium Origanum, které se nachází cca 70 km od Prahy. Zde má klient možnost zapracovat na svém problému s týmem odborníků intenzivně, a to v ústraní, v diskrétním a nadstandardně vybaveném prostředí.
Po odborné stránce je pod projektem Institut Origanum podepsán Kuda, přední český psycholog, adiktolog a terapeut, který má dlouholeté zkušenosti ze státních i soukromých zařízení v oblasti terapeutické a adiktologické péče.
Adiktolog a psycholog Kuda se obklopil multidisciplinárním týmem odborníků z různých oborů, tak aby Institut Origanum mohl reagovat na komplexnost potřeb svých klientů. „Jsem hrdý, že povedu tak skvělý tým špičkových odborníků. Věřím, že v rámci naší spolupráce poskytneme klientovi nadstandardní péči a dosáhneme kvalitních výsledků u každého klienta,” dodává Kuda.