Naše projekty

Správa vlastního portfolia a vedení projektů

Vstupujeme s vlastními prostředky do projektů s dlouhodobou perspektivou s cílem zhodnocení obchodního podílu a provozního zisku. Preferujeme majetkovou účast ve společnostech.
Projekty jsou pečlivě vybírány našimi specialisty a následně schvalovány radou, která je složena z nejlepších profesionálů.
Oproti klasickým investorům jen nečekáme na návrat vložených prostředků a zhodnocení. Aktivně vedeme a řídíme investiční projekty. Hodnota majetku v našich projektech: 3 mld. Kč. Dlouhodobě držíme výkonnost portfolia nad 18% ročně.

Naše finanční účast je aktuálně v oblastech:

  • Obchodování s pohledávkami
  • Těžba a zpracování kamene
  • Development
  • Strojírenská výroba
  • Vzdělání

TĚŽBA A ZPRACOVÁNÍ KAMENE
ČESKÁ ŽULA DO ČESKÝCH MĚST

Lom Kozárovice, a.s.

www.lom-kozarovice.eu

Kozárovická žula (granodiorit) se těží v okolí obce Kozárovice, která spadá do lomařské oblasti středočeského (sázavského) plutonu. Kozárovická žula je známá více jak 100 let, v roce 1900 byla použita při stavbě vídeňského parlamentu a následně na dalších mnoha stavbách v celé Evropě. U nás ji můžeme vidět na nádvoří hradu Zvíkov, v pražském metru na trase “A” a “C” jako obklady nebo dlažbu, na schodišti Národního muzea a na mnoha dalších místech. V lomu Kozárovice těžíme kozárovickou žulu, dodáváme stavební kvádry, kostkovou dlažbu, tříděnou stavební drť a zakázkové žulové monolity. Jsme zaměřeni na výrobu žulových prvků hrubé kamenické výroby.

Podle znaleckého posudku jsou v lomu zásoby kamene v hodnotě 2-2,5 miluardky Kč.

KM-Kámen, CY a.s.

www.km-kamen.eu

Firma KM – Kámen a.s. Pelhřimov byla založena v roce 1997 jako nástupnická firma VD Kámen Pelhřimov, která na kamenickém trhu působí od r. 1953. Firma se zabývá veškerými kamenickými pracemi. Zpracováváme veškeré tuzemské i zahraniční žuly, mramory, trachyt a pískovce. Firma úzce spolupracuje se společností Lom Kozárovice, a.s.

Pro naše zákazníky zajistíme či vyrobíme kuchyňské linky, krby, náhrobní kameny, leštěné dlažby různých tloušťek, obklady lepené i kotvené, venkovní dlažby tryskané, obrubníky, obklady přehrad, obklady mostů, rádiusové výrobky, oblouky, ostění, schody a další výrobky dle přání a požadavků.

DEVELOPMENT
BYDLENÍ - ZÁKLAD RODINNÉ SPOKOJENOSTI

Building Invest EU s.r.o.

www.buildinginvest.eu

Společnost Building Invest EU s.r.o. vznikla 25.7. 2017, jako společnost s ručením omezeným ve 100% vlastnictví mateřské firmy Invest & Property Consulting a.s. upsáním 100 ks kmenových listů.
V průběhu roku 2018 byla započatá projekční a přípravní činnost k realizaci vlastních developerských projektů.
Projekty a realizace společnosti Building Invest EU s.r.o. jsou jedním z podstatných investičních pilířů společnosti IPC.
Společnost Building Invest EU s.r.o. není realizační a stavební firma.
Proto sázíme na jistotu ve výběru našich realizačních partnerů.

Projekt Mělník

Výstavba 7 bytových jednotek.

Jedná se o skeletový systém výstavby v uzavřené lokalitě v Mělníku.
V koncové poloze ulice Sokolská je v uzavřeném resortu navrženo 7 bytových jednotek ve dvou trojdomech a v jednom solitérním RD. Rodinné domy jsou dvoupodlažní nepodsklepené, ke každé bytové jednotce náleží dvě parkovací stání a zahrada. Součástí lokality je i veřejná zeleň a parkovací místa pro návštěvy. Aktuálně probíhá výstavba s termínem dokončení květen 2020.

Projekt Vysoký újezd

Stavba dvou rodinných domů, každý se dvěma bytovými jednotkami. Takto navržené objekty vyplývají ze záměru vybudovat tzv. investiční byty a to tak, že majitel rodinného domu má k dispozici ještě jednu bytovou jednotku, kterou využívá buď ke komerčnímu pronájmu, nebo pro vlastní potřebu v případě vícegeneračního bydlení.

Zahájení výstavby : 05/2020
Ukončení výstavby : 11/2020

Projekt Obřice

Výstavba Alzheimer centra pro 30 osob

Zakoupená nemovitost je po rekonstrukci, obsahuje rodinný dům a rozsáhlé zázemí s velkým pozemkem o celkové výměře 1687 m2.
Byl vypracován znalecký posudek, který stanovil hodnotu nemovitosti na 11.257.126,- Kč.
Předpokládaný termín zahájení stavebních úprav je plánován na podzim 2020 a ukončení výstavby a zpuštění provozu podzim 2021.

STROJÍRENSKÁ VÝROBA
ODKAZ NA PRVOREPUBLIKOVOU TRADICI

Kaspe Machines s.r.o.

www.kaspe.eu

Velký sortiment strojů pro zpracování kamene - pily, brusky, brousící ramena...
Nabídka spotřebního materiálu - nástroje, pomůcky a příslušenství
Návrhy provozů a linek pro zpracování přírodních materiálů
Služby pro Kameníky - programování G-codu, návrh technologie výroby

VZDĚLÁNÍ
NAŠE BUDOUCNOST JE VZDĚLÁNÍ NAŠICH DĚTÍ

Projekt ProSpolužáky.cz

www.prospoluzaky.cz

Cílevědomí mladí lidé s nápady, které mají potenciál i přesah. Takovým lidem ve společnosti IPC a.s. fandíme a jejich projekty rádi finančně i strategicky podporujeme.
Podle těchto učebnic se učí na více jak 200 školách a 30.000 studentů v ČR.
Spuštěn online systém pro přípravu na přijímací zkoušky.

POHLEDÁVKY

Specializujeme se na odkup a následné řešení pohledávek. Pohledávky jsou nám postupovány převážně od bankovních i nebankovních institucí. Spravujeme portfolio pohledávek ve výši 800 mil. Kč. Dlouhodobý udržitelný výnos portfolia je více jak 23% ročně.

Kontakt