Jeden z našich nedávno realizovaných developerských projetků Cube viladomy Mělník již obývají noví majitelé. Jedná se o rezidenční projekt celkem 7 bytových jednotek v rodinných domech s dispozicemi 4+kk a 5+kk o celkové ploše 820 metrů čtverečních.

V tomto projektu byly realizovány rodinné domy komplet na klíč ve vysokém standardu s kompletní infrastrukturou, venkovními úpravami a zahradami. Nemovitosti byly prodávány jako hotové kolaudované objekty k nastěhování, přičemž jenom během realizace se hodnota pořízeného pozemku zvýšila o 100 % a ceny nemovitostí vzrostly téměř o 30 %.

Nastavení prodejních cen tak bylo řešeno s ohledem na růst cen v lokalitě. Bytové jednotky se nacházejí v klidné lokalitě s dobrou dopravní dostupností z Prahy nabízející příznivou kombinaci ceny a vysokého standardu bydlení.

Projekt Cube viladomy Mělník maximálně využil potenciálu místa, přičemž k realizaci byl využit skeletový systém od společnosti GOLDBECK. Díky tomu bylo při realizaci dosaženo značné časové a finanční úspory. Na projektu se podílela projekční společnost KARGEA, okna zajistil dodavatel VEKRA a celý projekt vznikl ve spolupráci s komunitou nezávislých realitních makléřů QARA.

Kompletní projekt zajišťovala společnost Building Invest EU. Projekt Cube viladomy Mělník cílil především na střední a vyšší střední třídu – mladé rodiny s dětmi, které již nemovitost vlastnily a jejím prodejem získaly kapitál pro nákup nové nemovitosti, jež jim zvýšila standard bydlení. Dofinancování přibližně 50 % ceny bylo ve sto procentech případů řešeno hypotékou.

Bydlení v okolí hlavního města je dlouhodobě problémovou záležitosti a nedostatkem, na který jsme se snažili tímto projektem alespoň částečně odpovědět. Bytové jednotky byly takřka obratem prodány, navíc jsme využili výrazného růstu cen nemovitostí, díky čemuž byl projekt značně rentabilní. Nejedná se přitom zdaleka o poslední projekt v rámci stavebního developmentu, kterému se věnujeme. Na vyšší příjmové skupiny cílíme také projektem prémiových rodinných domů ve Vysokém Újezdu u Berouna.

Celkem 11 rodinných domů vyššího standardu pak realizujeme v nízkoenergetickém provedení v lokalitě Kladno Dubí – Na Homolce. Rodinné domy jsou dvoupodlažní, moderního vzhledu s dominantními prosklenými plochami. Celková podlahová plocha realizace činí přibližně 1 500 metrů čtverečních. Zahájení výstavby je naplánováno na září 2022, dokončení stavby je pak plánováno na rok 2024. Aktuálně zakonzervovaná lokalita prožívá velký rozvoj – přísun investic zvedá kvalitu bydlení v oblasti v blízkosti Prahy. Rodinné domy vyššího standardu jsou situované na parcelách menších rozměrů – je tak zajištěn efektivní poměr ceny pozemku vůči výslednému produktu. Rodinné domy Na Homolce jsou navíc efektivně zapojené do stávající infrastruktury s výbornou dopravní dostupností do Prahy. Jednotlivé nemovitosti pak splňují vysoké pasivní standardy na energetické úspory i možnost napojení na vodovod s užitkovou vodou.

Na projektu, který je financován IPC, spolupracují projekční společnosti NOZA, výrobce oken prémiové kvality Okna Vorlíček, Koupelny Ptáček, a zároveň se na projektu spolupodílí univerzitní centrum energeticky efektivních budov – ČVUT – UCEEB. Technickou realizaci stavby zajišťuje Building Invest EU.